Občas se stane, že námi vysněný affiliate web nevydělává, přestože jsme do něj vrazili moře času a také financí. Je potřeba takovou situaci řešit. Co máte dělat s affiliate webem, který dlouhodobě nevydělává a nic nenasvědčuje tomu, že by se situace změnila?

Vždy existuje řešení..

V takové chvíli máte několik možností, budete si muset jednu z nich vybrat.

Kompletní analýza

Než vyberete jednu z následujících možností, zkuste udělat kompletní analýzu celé webové stránky, což znamená, že si projdete naprosto všechny prvky, odkazy atd. Požádáte pár affiláků o radu, jak danou stránku vylepšit a zeptáte se jich, kde vidí slabiny webu.

Samozřejmě nesmíte zůstat u stránky samotné, ale také provést analýzu klíčových slov, konkurence a dalších faktorů např. sezonnost produktů. Používejte nástroje jako je Google Analytics a Google Console.

Velmi záleží, zda k vám přicházejí návštěvníci a nic nekupují a nebo nemáte téměř žádnou návštěvnost a tudíž logicky nebudete mít jedinou provizi. V prvním případě se soustřeďte na webovou stránku a v druhém případě na marketingové kanály a celkovou propagaci daného webu.

Chátrat

Velice jednoduché řešení, ale nezapomeňte web zabezpečit proti SPAMům. Nevýhodou je, že budete muset platit webhosting. Zkuste si najít ten nejlevnější vhodný webhosting.

Je možné, že některý z vyhledávačů provede změnu v algoritmu a váš obsah bude daleko lépe zaindexován. Občas tedy sledujte v GA návštěvnost 🙂

Prodej

Pokud jste usoudili, že nechcete nadále se webové stránce věnovat, přichází poslední dvě možnosti. Web můžete prodat například na webtrhu či na webdealu formou aukce.

Zrušení

Jestliže podle vás web nemá vysokou hodnotu či jej z jiných důvodů nechcete předat do jiných rukou, prostě web smažte. Není nic jednoduššího. Doporučuji si stáhnout poslední zálohu a uložit si ji do PC, protože nikdy nevíte, kdy budete chtít vytvořený obsah použít.


Přidáno 0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné příspěvky

Affiláci

Affiliate Katalog – místo pro partnery i obchodníky

Znáte nějaký affiliate katalog? Ano, existuje jich několik. Bohužel kampaně, které tam můžete naleznout, nejsou aktuální, a tak často se prokliknete pouze na neexistující stránku či web, který vás přesměruje úplně jinam. Vzhledem k tomuto Číst příspěvek

Affiliate marketing

ProAffil

ProAffil je nová aplikace, jde o přírůstek mezi aplikace Davida Kirše. Aplikace SmartSelling Smart Emailing MioWeb FAPI a nově zmiňovaný ProAffil Vlastnosti ProAffilu Jednoduchost Z pozice affiliate partnera musím říct, že aplikace je poměrně dost Číst příspěvek

Affiliate marketing

AffilBox

Affilbox je software, který slouží k provozování vlastního affiliate programu. Hodí se tedy pro různé eshopy, ale také pro jednoproduktové obchody, místo si najde i pro seznamky či online hry. Za tímto produktem stojí Mário Číst příspěvek