Pokud zrovna plánujete vytvořit nějaký projekt či další web, měli byste být na pozoru. Přemýšlíte nad výběrem vhodné domény pro váš budoucí projekt nebo něco rychle a bezmyšlenkovitě napíšete? Je to poměrně podstatné, i když pro affiliate web daleko méně potřebné než při zakládání eshopu. Přesto váš web by měl mít pěknou doménu, která se bude líbit vaším čtenářům a také vám samotným.

A zase to SEO

Opět se budeme bavit o SEO, jelikož výběr domény má také určitý vliv na hodnocení vyhledávači. Občas se můžete na volbu domény podle SEO vykašlat, jelikož nebude dávat smysl.

Zkuste si nejprve najít domény, které právě expirovaly nebo které budou expirovat v krátkém časovém horizontu. Je totiž možné, že si registrujete doménu, která již má určitou historii, což bude brát v potaz i vyhledávač.

Volba domény by měla souviset s tématem vašeho projektu, aby návštěvník hned věděl, kam vstupuje. Ovšem toto také není jako pravidlo. Podívejme se například na velmi úspěšný eShop Alza.cz. Toto slovo neexistuje, ale teď už ano 😀

Volte krátké, výstižné a lehce zapamatovatelné

Pokud se vám podaří registrovat doménu jednoslovnou, máte opravdu štěstí, jelikož většina domén jsou již rozebrána. Před pár lety jsem zakládal eshop na doméně Megovka.cz a bylo neuvěřitelné, kolik lidí si toto jméno zapamatovalo.

Také můžete zkusit vytvořit netradiční doménu pomocí spojení dvou slov,  stejně jak jsem to udělal s tímto webem. Spojil jsem klíčové slovo Affiliate na které cílím se slovem Doktor. Tudíž nyní si čtete na magazínu, který se jmenuje Affiliate Doktor

Tipy na závěr

Nezaměnitelnost

Zkontrolujte si, zda vaše doména není snadně zaměnitelná s jinou. Také dávejte pozor na pomlčkové verze, jinak by vám návštěvníci mohli omylem odcházet na konkurenční bezpomlčkovou verzi webu.

Výslovnost

Doména by se také měla dobře vyslovovat a stejně i psát, pokud se bavíme o českém prostředí. Všichni by ji měli bez obav vyťukat do adresního řádku prohlížeče.

 Volba koncovky

Pro české affiliate projekty volte doménu .cz, pro celosvětové projekty nejlépe .com. Pro informační weby můžete používat koncovku .info. Další často používanou koncovkou je .eu, která dokonce povoluje i znaky s diakritikou. Diakritiku nepoužívejte, Češi na to nejsou zvyklí.

Jak ušetřit na doméně

Kdo by nechtěl ušetřit, že. Prakticky je jedno u jakého registrátora doménu zakoupíte, ale zda rádi šetříte, tak u Wedos mají většinou nejlevnější doménu a slevové kupóny najdete zde.


Přidáno 0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné příspěvky

Affiláci

Affiliate Katalog – místo pro partnery i obchodníky

Znáte nějaký affiliate katalog? Ano, existuje jich několik. Bohužel kampaně, které tam můžete naleznout, nejsou aktuální, a tak často se prokliknete pouze na neexistující stránku či web, který vás přesměruje úplně jinam. Vzhledem k tomuto Číst příspěvek

Affiliate marketing

ProAffil

ProAffil je nová aplikace, jde o přírůstek mezi aplikace Davida Kirše. Aplikace SmartSelling Smart Emailing MioWeb FAPI a nově zmiňovaný ProAffil Vlastnosti ProAffilu Jednoduchost Z pozice affiliate partnera musím říct, že aplikace je poměrně dost Číst příspěvek

Affiliate marketing

AffilBox

Affilbox je software, který slouží k provozování vlastního affiliate programu. Hodí se tedy pro různé eshopy, ale také pro jednoproduktové obchody, místo si najde i pro seznamky či online hry. Za tímto produktem stojí Mário Číst příspěvek